Sofistikovane i s ohľadom na prírodu: Prečo si vybrať drevené lamely?

  • 22 / 12 / 2022
  • #produkty

Trendové drevené lamely oživia každý priestor. Kde vyniknú najlepšie?

Lamelový panel, lamely na stenu, Nemi Trade, lamely merkury market, lamelovy panel obi, dubový lamelovy panel, skrasli dom, akustický panel, dubove parkety, lamelova stena, lamelovy panel nature

Trendové drevené lamely oživia každý priestor. Kde vyniknú najlepšie?

Neexistuje vhodnejší materiál, ktorý prinesie do našich domovov viac tepla a útulnosti, než drevo. Ak ho si ho zaobstaráte v trendovom prevedení drevených lamiel, z obyčajnej miestnosti razom vznikne dizajnérsky priestor, ktorý bude priťahovať pohľady každej návštevy.

Drevené lamely na stenu predstavujú inovatívny a moderný spôsob, ako oživiť akúkoľvek miestnosť, ponúkajú presné a ostré línie, ktoré zohrávajú sofistikovanú súhru svetla a tieňov.

Drevený obklad moderne a sofistikovane

Drevená lamela neničí životné prostredie a pri profesionálnom nainštalovaní vám vydrží dlhé roky. Do interiéru ich vyrábame buď vo forme panelov alebo ako samostatné dekoratívne lamely.

 

Čo sú to drevené lamelové panely?

Obklad je v takomto prípade plný. Vtedy nie je podkladovú stenu, na ktorú montujeme lamely vo forme lamelových panelov, vidieť. Vybrať sa dajú farebné morené a lakované verzie, pre milovníkov naturálneho vzhľadu odporúčame rozhodnúť sa pre povrchovo neošetrené drevené lamely. Cena je pri druhom spomínanom variante o niečo nižšia. Drevené lamelové panely oživia nielen steny, ale aj stropy, šikmé či rovné.

Samostatné lamely dodajú kontrast

Veľmi populárne sú samostatné drevené lamely. Od panelov sa odlišujú v tom, že sú po jednom kuse a podkladová stena je vidieť v medzerách medzi jednotlivými lamelami. Skvelo sa preto hodia aj na tmavé steny, čím lamely nechajú výborne vyniknúť. Je možné však túto stenu aj nahradiť lištami medzi lamelami, ktoré môžu byť v čiernej farbe, bielej farbe alebo dubovom dekore. Lamely vyrábame v odtieňoch svetlých, hnedých i čiernych, veľkej obľube sa teší dub, no krásny efekt prinesie aj orech alebo javor. Či už panelové obklady alebo samostatné lamely, klientom ich vieme pripraviť na inštaláciu vertikálne, horizontálne, ale aj v rôznych uhloch. Predstavivosť má pri drevených lamelách zelenú. Lamely môžu vytvárať jednoduché línie alebo zaujímavé mozaiky, buď na celú stenu alebo len jej časť. Sú univerzálne, to znamená, že sa hodia do každej miestnosti, od spálne cez chodbu až po obývačku.

Fungujú v malých i veľkých priestoroch

Trendovým prvkom moderných interiérov sú deliace steny, ktoré odporúčame najmä do malých priestorov, napríklad ak potrebujete v byte oddeliť obývačku od kuchyne. V porovnaní s inými materiálmi, deliace drevené lamelové steny váš domáci priestor  nezatemnia, naopak, prinesú nielen potrebné súkromie, ale zároveň vzdušnosť a dostatok svetla. Keďže sú ľahké, dajú sa ľahko premiestniť. Pri našej výrobe myslíme aj na potreby zákazníkov, ktorí disponujú priestormi s veľkou rozlohou, tie si doslova pýtajú nejaký výrazný a unikátny prvok. Tým sú dozaista 3D parametrické steny, ktoré sa vo vašom interiéri doslova roztancujú. 3D parametrické steny a stropy môžu mať tvary nekonečných dizajnov. Parametrickú stenu alebo strop navrhneme a vyrobíme podľa individuálnych predstáv každého zákazníka.

Lamely z dreva aj ako vonkajšia fasáda

Pokiaľ ide o drevené lamely, interiér nie je jediný priestor, kam sa efektívne hodia. Výborne fungujú aj v exteriéri ako fasádne obklady. U nás si môžete vybrať prevedenie v antracitovej farbe alebo v odtieňoch drevenej, prípadne ich kombináciu. Mnoho ľudí má obavy, ako bude takýto obklad po čase vyzerať, pri výbere našich drevených wpc fasád podobné starosti nehrozia, povrch nie je potrebné nijako ošetrovať a vydrží minimálne 20 rokov farebne stály. Garantujeme to zárukou.

Rozhodujte sa správne

Či už ide o vonkajšie obklady, deliace steny alebo interiérové drevené lamely na stenu, cena je ovplyvnená rôznymi faktormi. Konečnú sumu sa náš klient dozvie po vytvorení nezáväznej cenovej ponuky, kde uvádzame aj termín dodania. Pandémia nezasiahla len naše životy, ale aj spôsoby podnikania, ktorý sa preniesol zväčša do online prostredia. Vybrať si produkty a služby iba cez obrázky nie je jednoduché, výnimkou nie sú ani drevené panely. Predaj našich výrobkov sme preto klientom priblížili a predtým, než urobia konečné rozhodnutie im posielame vzorky lamiel priamo k nim domov.