Dizajnový lamelový strop

  • 18 / 12 / 2022
  • #produkty
  • #akadémia

Strop z lamelových panelov zakaždým inak

Lamelový panel, lamely na stenu, Nemi Trade, lamely merkury market, lamelovy panel obi, dubový lamelovy panel, skrasli dom, akustický panel, dubove parkety, lamelova stena,

Pandémia donútila mnohých z nás tráviť doma oveľa viac času, ako sme boli zvyknutí. Nielen poobedia či večery, ale i celé dni. Mnohí sa preto vrhli na modernizáciu domovov či prevádzok – výmenou nábytku, podláh alebo maľovaním stien. Čo ale so stropom?

Pútavý minimalizmus

Stropy nie sú to, čo ľudia považujú pri rekonštrukcii interiéru za podstatné, naša prax však potvrdzuje, že je to chyba. Strop v kombinácii s drevom dokáže akúkoľvek miestnosť zútulniť a dodať jej dojem hrejivého tepla, no zároveň vytvoriť vzhľad ako vystrihnutý z dizajnérskych časopisov. Zabudnite ale na tradičné obklady typické pre chaty, najmodernejšiu formu uplatnenia dreveného dekóru prinášajú dubové lamelové panely.

Zakaždým iné, zakaždým výnimočné

Okrem samotného konečného vzhľadu sú lamely na strope pre ľudí atraktívne z jednoduchého dôvodu – sú mnohonásobne použiteľné a univerzálne. Dajú sa namontovať všade do interiéru. Univerzálnosť však neznamená monotónnosť, vďaka dreveným lamelám vieme vdýchnuť útulnosť do detskej izby, oživenie do spálne či luxus do obývačky.

Dekór v tejto podobe vynikne napríklad aj v kuchyni a kúpeľni, vlhko zvládajú lamely dobre. Je len na vás, či vás skôr láka horizontálne alebo vertikálne umiestnenie lamiel, okrem klasických hranolov s ostrými hranami sú vyhľadávané aj zvlnené panely vytvárajúce 3D efekt vĺn nazývane 3D parametrické stropy, steny.

Čistá príroda v domácnosti

Pokiaľ chcete miestnosti dodať ten pravý efekt prírody, odporúčame vybrať si lamelový panel bez povrchovej úpravy, ktoré zachovávajú pôvodný vzhľad, ale i vôňu dreva. Ak sa rozhodnete pre farbu, drevo vieme namoriť presne podľa vašich požiadaviek. Moridlo má výhodu v tom, že na jednotlivých lamelách zanecháva pôvodnú štruktúru dreva, tým robí každý jeden panel unikátnym. Lamelový strop s textúrou WHITE v bielom vyhotovení vytvorí najlepší kontrast k tmavším stenám alebo nábytku, naopak, tmavé rustikálne BROWN vynikne v prostredí, ktorému dominujú biele a svetlé odtiene. 

Zodpovedný dizajn

 Lamely vám umožnia myslieť viac ekologicky. V prvom rade sa nemusíte báť, že o pár rokov ich budete musieť meniť. Všetky varianty sú vyrobené z MDF základového nosiča, ktorý je potiahnutý prírodnou dubovou dýhou. Vyzerajú masívne a luxusne. Bez ošetrenia vám budú zútulňovať priestor dlhé roky. Potom je možné ich recyklovať a chrániť tak prírodu. Výhodou  je aj to, že drevo je prirodzený izolátor teploty – v lete vám pomôže s chladom, v zime, naopak, podrží teplo medzi stenami o čosi dlhšie.

Ako zistím cenu?

Pri cene za samotné lamelové panely bude rozhodovať aj spomínaná textúra, panely bez ošetrenia budú najlacnejšie, s vyššími sumami treba rátať pri farebných prevedeniach. Výhodou lamelových panelov je, že sú plné, to znamená, že stenu pod nimi nie je vidieť. pričom panely predávame na celé kusy, rezať a napojiť ich však vieme presne podľa vašich potrieb. Montáž je rýchla a jednoduchá. Ak si však netrúfate, naši špecialisti vám všetky práce radi zabezpečia. Konečnú cenu pre vás pripravíme pri vypracovaní nezáväznej cenovej ponuky.

Klady 

  • jednoduchá montáž 
  • tepelná izolácia
  • veľké množstvo výberu
  • ekologický a recyklovateľný materiál
  • moderný vzhľad

Zápory

  • vyššia obstarávacia cena